Система опалення будинку
08:10, 08 Листопада, 2021

Шановні мешканці багатоквартирних будинків!
Комунальне підприємство «Житлова управляюча компанія» Лозівської міської ради Харківської області, звертається до Вас з наступними проханнями:
-
власникам квартир верхніх поверхів видалити повітря у нагрівальних приладах через повітровипускні крани (повітряники);
- власникам квартир, які замінили у своїх помешканнях/квартирах прилади опалення, перевірити та за необхідністю відкрити регулюючі крани, запірні арматури, на приладах опалення.
В свою чергу зазначаємо наступне:
Внутрішньобудинкова система опалення кожного багатоквартирного будинку – це складна гідравлічна конструкція, що вимагає розробки проєктної документації, грамотного монтажу та відповідного налагодження.
Проєктування системи опалення будинку починається з проведення теплотехнічних і гідравлічних розрахунків, що дозволяють визначити потужність системи опалення, тип і кількість опалювальних приладів в приміщеннях, витрату, параметри теплоносія, необхідного для створення комфортних температурних умов у всіх приміщеннях будинку. Гідравлічним розрахунком визначається опір опалювальної системи будинку і на цій основі – тиск, необхідний для забезпечення циркуляції теплоносія в будинку.
Тому будь-яке втручання (ремонт із заміною приладів обладнання) у внутрішньобудинкову систему потребує наявності дозволу, а також інформування теплопостачального підприємства про те, що були проведені відповідні зміни. Адже внутрішньобудинкова система була запроєктована і введена в дію відповідно до розрахункових показників, і будь-яке самовільне втручання (заміна приладів опалення або труб на ті, які не відповідають проєктним розрахункам, (звуження діаметру)) призводить до змін у технологічних показниках роботи системи, та веде до її розбалансування.
- Самовільне втручання та зміни у внутрішньобудинковій системі опалення заборонені згідно чинного законодавства. Ці дії негативно впливають на гідравлічне регулювання будинку, що спричиняє неякісне надання послуг з центрального опалення іншим споживачам будинку.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ч.3 п.30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р №630, споживачі зобов’язані дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушень законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.
Згідно з вимогами відповідних будівельних норм
Переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яке належить до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу. Будь-яке втручання в систему шляхом зміни гідравлічного опору (заміна та встановлення додаткових приладів опалення, зменшення діаметру трубопроводів, не встановлення перемичок біля приладів опалення на транзитних трубопроводах, встановлення металопластикових труб, прокладання трубопроводів під підлогою) погіршує роботу системи загалом, чим порушуються права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.
- Звертаємось з проханням до споживачів не втручатись самовільно у внутрішньобудинкову систему опалення;
- В разі наявності попередніх несанкціонованих втручань, – усунути порушення проектування систем централізованого опалення в квартирах, якщо такі є.