Роз’яснення щодо змін у проведенні державної повірки лічильників холодної води з 16.02.2016 року

З 01.01.2016 року вступив в дію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» № 1314-VII від 5 червня 2014 року , статтею 17 якого встановлено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. В свою чергу абз. 3 ч. 4 ст. 17 цього ж Закону України конкретизовано, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, включені до складової тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), розрахованого на підставі «Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 532 від 01.10.2014 року.

16.02.2016 року набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулюванняу сферах енергетики та комунальних послуг (НКЕКП) від 29.12.2015 року № 3218, якою встановлено тариф на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) комунальному підприємству «Лозоваводоканал» Лозівської міської ради Харківської області.

Таким чином, при закінчені міжповірочних термінів водолічильників, у яких термін періодичної повірки настає після 16.02.2016 року та які перебувають в експлуатації у споживачів – фізичних осіб, що мешкають у багатоквартирних будинках (окрім ЖБК), роботи пов`язані з їх повіркою будуть проводитися КП «Лозоваводоканал» за рахунок встановленого постановою НКРЕКП від 29.12.2015 року № 3218 тарифу. Отже, цим абонентам більше немає необхідності звертатися до КП «Житлова управляюча компанія» та викликати контролера для розпломбування лічильника і сплачувати ПП «Бумеранг-2» за проведення його перевірки. Про дату виконання зазначених робіт, споживач буде повідомлений заздалегідь, у відповідності до «Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 474 від 08.07.2015 року.

У разі, якщо термін періодичної повірки лічильника наступив до 16.02.2016 року, споживач повинен самостійно виконати роботи, пов’язані з повіркою лічильника та самостійно сплатити за її проведення.

Для всіх інших споживачів, яким надається послуга без використання внутрішньобудинкових систем з водопостачання та споживачів, які мешкають у ЖБК, тариф залишається без змін та періодичну повірку водолічильників абоненти повинні виконувати самостійно.

Про встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку

КП «Лозоваводоканал» повідомляє, що у відповідності до вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 р. №279, де однією з обов’язкових умов провадження відповідного виду господарської діяльності з централізованого водопостачання є наявність встановлених приладів обліку послуг в кожній точці розподілу послуг, КП «Лозоваводоканал» поступово встановлює лічильники води на багатоквартирні житлові будинки.

Відповідно до ст.11 «Правил надання Послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (надалі – Правила), затверджених Постановою Кабінету Міністерства України від 21.07.2005р. №630 (зі змінами), в разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири.

Для подальшого нарахування за фактично спожиту воду абонентам, які мешкають в квартирах у яких відсутній прилад обліку води, необхідно встановити і опломбувати квартирний прилад обліку.

Встановлення водомірів

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться за рахунок коштів споживача.

Типова схема встановлення приладів обліку:

Схема установки водомера

Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру України або пройшли державну метрологічну атестацію. Державний реєстр України містить офіційні відомості стосовно засобів вимірювальної техніки, що серійно виробляються в Україні або ввозяться на її територію партіями.

Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок, а також обов’язкового взяття їх на абонентській облік.

Для прийняття лічильників на абонентський облік, споживачу необхідно звернутись в абонентський відділ КП «ЖУК» за місцем проживання із заявою про опломбування приладів обліку.

Перелік водолічильників, занесених до Державного реєстру України і найбільш розповсюджених в м. Лозова:

 • СВК – 1,5-1 («Комунар» м. Харків)
 • ЛК-15Х («Новатор» м. Хмельницький)
 • КВ-1,5i («Електротермометрія» м. Луцьк)
 • Е-Т-1,5 («Sensus» Словаччина)
 • 420 20 L165 HE 2,5 B («Sensus» Словаччина)
 • Residia Jet-1.5 («Sensus» Словаччина)

Виклик контролера

Для здійснення виклику контролера КП «Лозоваводоканал» з метою розпломбування приладу обліку води (для проведення державної повірки приладу обліку, проведення ремонтних робіт, чистки фільтра, тощо) та пломбування приладу обліку води абоненту необхідно звернутися:

 • мешканцям мікрорайонів м. Лозова до абонентного пункту КП «ЖУК», який знаходиться за адресою: м-н 1, буд. 17, або за тел. 2-58-56;
 • мешканцям центральної частини міста Лозова, приватного сектору м. Лозова та смт. Панютине до абонентного пункту КП «ЖУК», який знаходиться за адресою: вул. Петровського, буд. 18, або за тел. 2-24-14.

Графік роботи абонентних відділів КП «ЖУК»:

 • З понеділка по четвер: з 8.00 год. до 17.00 год. перерва з 12.00 год. до 12.48 год.
 • п’ятниця: з 8.00 год. до 16.00 год. перерва з 12.00 год. до 12.48 год.
 • субота: з 8.00 год. до 16.00 год. перерва з 12.00 год. до 12.48 год.