Прилади обліку теплової енергії

КП «Лозоватеплоенерго»

Відповідно до п. 12 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії, споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальної площі квартири.

Якщо в квартирі встановлений індивідуальний засіб обліку теплової енергії, споживач сплачує за фактично спожитий обсяг теплової енергії по показникам індивідуальних засобів обліку та за опалення місць загального користування з врахуванням втрат теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення.

Засоби обліку теплової енергії, встановлені у квартирі та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послуги з централізованого опалення згідно із середньомісячними показаннями за попередній опалювальний період.

Вузол обліку теплової енергії (лічильник тепла) – прийнятий в експлуатацію комплект приладів та обладнання, що забезпечує облік теплової енергії, а також контроль і реєстрацію параметрів теплоносія, на підставі яких проводяться операції купівлі-продажу теплової енергії. Прилади, з яких перебувають вузли обліку теплової енергії, повинні бути занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, дозволених до застосування в Україні або таких, які пройшли державну метрологічну атестацію.

До складу лічильника тепла входить: вимірювач кількості теплоти; первинні перетворювачі споживання (електромагнітні, вихрові, ультразвукові або механічні); термоперетворювачі надмірного тиску (на замовлення споживача); блоки живлення витратомірів і датчиків тиску (якщо необхідно).

Щоб встановити прилад обліку теплової енергії, необхідно:

  • звернутися з письмовою заявою та отримати технічні умови на встановлення вузла обліку від теплопостачальної організації, яка надає послугу. Термін видачі технічних умов  2 тижні;
  • відповідно до отриманих технічних умов розробляється проект, який узгоджується з теплопостачальною організацією;
  • при здачі приладу обліку теплової енергії створюється комісія: начальник дільниці, метрологічна служба, теплова інспекція, споживач і виконавець робіт.

КП «Тепловодосервіс»

Відповідно до п. 12 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії, споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальної площі квартири.

Засоби обліку теплової енергії, встановлені  на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця і виконується в міжопалювальний період.

До складу лічильника тепла входить:

  • вимірювач кількості теплоти; первинні перетворювачі споживання (електромагнітні, вихрові, ультразвукові або механічні);
  • термоперетворювачі надмірного тиску (на замовлення споживача);
  • блоки живлення витратомірів і датчиків тиску (якщо необхідно).