Водопровідна мережа

Джерелом централізованого водопостачання міста є покупна вода від групового водопроводу КП «Харківводоканал». Вода від групового водопроводу надходить у два резервуари чистої води (РЧВ) на площадці насосної станції ІІІ-го підйому, звідки забирається насосами цієї насосної станції і по двох водогонах діаметром 900 мм подається у розподільчу мережу міста.

Машзал насосної станції ІІІ-підйому м. Лозова

Крім насосної станції ІІІ-го підйому, покупна вода від групового водопроводу подається підкачуючою насосною станцією у розподільчу мережу західної частини сел. Панютине.

Машзал насосної станції ІІ-підйому с. Катеринівка

Як резервне джерело водопостачання можуть використовуватися підземні води Катеринівського та Лозівського водозаборів.

Катеринівський водозабір розташований на віддалі 2,5 км від міста і складається з восьми свердловин глибиною 200 – 278 м (4 робочі і 4 – резервні, які знаходяться в неробочому стані).

Лозівський водозабір розташований поблизу насосної станції ІІІ-го підйому і складається з двох глибоководних свердловин.

В системі водопостачання використовується 3 залізобетонних резервуари чистої води загальним об’ємом 12,25 тис.м3.

Установлена виробнича потужність насосних станцій І-го підйому в сел. Катеринівка – 1,4 тис. м3/добу, а в сел. Панютине –
0,4 тис. м3/добу.
Виробнича потужність насосної станції ІІІ – го підйому м. Лозова – 58 тис. м3/добу. Загальний обсяг поданої в систему міста у 2014 р. води, згідно звітних даних, – 2475,1 тис. м3/рік, або 6,8 тис. м3/добу.

Загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання складає орієнтовно 204,7 км, з них магістральних водогонів – 21,6 км, розподільчої мережі – 183,1 км. Матеріал труб – чавун, сталь, азбоцемент і ПВХ. Діаметри труб від < 100 мм до 900 мм.

Подача води здійснюється цілодобово. В 2009 році Водоканал виконав реконструкцію системи знезараження питної води із заміною реагенту на гіпохлорит натрію.