Що таке тариф на квартплату?

Кількість послуг, передбачених у тарифі на квартплату: по дев’ятиповерховим будинкам – 11.

Прибирають прибудинкову територію (22,17 коп/м2) двірники. Вони здійснюють прибирання майданчиків, садів, подвір’я, доріг, тротуарів, дворових і внутрішньоквартальних проїздів, а також оброблення їх піскосоляною сумішшю у зимовий період. Прибирання територій виконується щоденно у ранкові часи. Також в обов’язки двірника входить прибирання сміття біля сміттєкамер будинків і сміттєвих контейнерів при вивезенні відходів сміттєвозами.

В обслуговування внутрішньо-будинкових систем тепло-водопостачання й водовідведення (20,9 коп/м2) входить: періодичні огляди вказаних систем (2 рази на рік), аварійне усунення течі у трубопроводах, приладах, запірної арматурі, чистка систем каналізації у підвалі та на стояках труб будинку. Житлово-експлуатаційне підприємство обслуговує усі мережі, розміщені від зовнішньої стіни будинку до внутрішньої стіни квартири. Ремонт у квартирах (каналізації, сантехніки, приладів опалення) проводиться за рахунок мешканців.

  1. В обслуговування димовентканалів (2,36 коп/м2) входить: очистка димовентиляційних каналів будинку, перевірка тяги у квартирі та поточний ремонт каналів. Обслуговування димовентканалів здійснюється один раз на рік або раз у 3-6 місяців у приміщеннях, де встановлено газові прилади. Акти обстеження димовентканалів будинку здаються у КП «Житлова управляюча компанія».
  2. У поточний ремонт (51,84 коп/м2) входить: ремонт та відновлення в деяких місцях вимощення, що осіло (до 10%) , стиків великоблокових та великопанельних стін, ремонт покрівлі (до 10% від загальної площі даху), заміна невеликих ділянок трубопроводу опалення (до 6%), часткова заміна трубопроводу при усуненні нещільностей, витоків систем водопроводу та каналізації (до 7%), дрібний ремонт столярних виробів, утеплення, скління вікон, ущільнення дверей. Поточний ремонт виконується по необхідності, яка визначається за підсумками проведених планових та позапланових оглядів.
  3. Підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період (0,89 коп/м2): закупівля піскосоляної суміші.
  4. Освітлення місць загального користування (під’їздів, підвалів, тамбурів, технічних поверхів) (12,79 коп/м2). Вартість освітлення визначається за показниками лічильника. Основна частка витрат у цьому виді послуг – електроенергія. Крім того, до цього пункту тарифу включені матеріальні витрати та заробітна плата електромонтерів.
  5. Дератизація (1,24 коп/м2) виконується санітарно-епідеміологічною службою згідно укладених угод із житлово-експлуатаційними підприємствами, які обслуговують житлові будинки. Дератизація - це винищування та профілактика гризунів. Поява цієї послуги передусім пов’язана з численними скаргами мешканців на зростання кількості пацюків та мишей у підвальних приміщеннях. Дератизація має проводитися двічі на рік, або за потребою.
  6. Дезінсекція (1,42 коп/м2) виконується санітарно-епідеміологічною службою згідно укладених угод із житлово-експлуатаційними підприємствами, які обслуговують житлові будинки. Дезінсекція (винищування комах) має проводитися двічі на рік, або за потребою.
  7. Обслуговуванням ліфтів (20,7 коп/м2) у Лозовій займається ТОВ СП «Харківліфт», із яким укладено угоду. В угоді  обумовлюється вартість послуги та перелік робіт, які мають виконуватись.
  8. Електроенергія для ліфтів (7,03 коп/м2) визначається із середньої кількості електроенергії для одного ліфта за місяць та вартості 1 кВт/год. електроенергії.
  9. Утримання диспетчерської служби (1,61 коп/м2) це здійснення нагляду з а роботою систем тепло- та водопостачання, а також за роботою ліфтів і інженерного обладнання. Приймання та передача по призначенню інформації для усунення виявлених неполадків в будинках та зовнішніх комунікаціях (аварій).